Znajdziesz nas:

Copyright by Elżbieta Janota i Paulina Rzymanek

Ilustracje: Dorota Osiejuk

Zdjęcia: Marcin Giba

Słuchaj nas na Spotify

O nas

Jesteśmy tłumaczkami, rozmawiamy o książkach. Zaczęło się już wiele lat temu, podczas studiów na Uniwersytecie Śląskim, gdzie kończyłyśmy kierunek języki stosowane: język francuski i język angielski. Połączyła nas miłość do literatury brytyjskiej i wspólne wyjazdy na Targi Książki w Krakowie. To właśnie podczas jednego z nich postanowiłyśmy wyjechać na studia magisterskie do Anglii. Jakiś czas później zrobiłyśmy dyplom z literatury angielskiej na Royal Holloway University of London, skupiając się przede wszystkim na okresie wiktoriańskim. Zawodowo Ela zajmuje się głównie przekładem literackim, a Paya tłumaczeniami tekstów użytkowych, choć wspólnie udało nam się już przełożyć dwie książki i nie możemy doczekać się kolejnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmowy o książkach są częścią naszej codzienności, a podkast powstał, byśmy mogły dzielić się nimi z szerszym gronem odbiorców. Lubimy dyskutować o treści i formie, szukać nawiązań literackich i analizować tytuły, a przede wszystkim – wymieniać opinie ze słuchaczkami i słuchaczami. Bardzo cieszymy się za każdym razem, gdy piszecie, że podobała wam się lektura z naszego polecenia. Ogromną radość sprawia nam też nasz Podkastowy Dyskusyjny Klub Książki, czyli odcinki specjalne, w których oddajemy głos czytelniczkom i czytelnikom. Jakiś czas temu przeniosłyśmy spotkania naszego klubu do rzeczywistości i ruszyłyśmy w trasę po Śląsku z naszym Śląskim Objazdowym Klubem Książki. Spotkania odbywają się co kilka miesięcy. Śledźcie informacje na naszej grupie, by dowiedzieć się więcej!

Uwielbiamy też odwiedzać kameralne księgarnie! Nie zdziwcie się, jeśli zobaczycie nas z naręczami książek w księgarni Orbita, gdzie raz nawet zawitałyśmy z mikrofonem. Zrealizowałyśmy też odcinek z księgarkami z księgarni Dopełniacz w Chorzowie i Black Woolf w Katowicach.

W rzadkich chwilach, kiedy nie zaprzątają nas książki, Ela ćwiczy taniec irlandzki, a Paya jogę, razem gotujemy wegańskie pyszności i opiekujemy się naszymi dwiema kotkami, Peggy i Serafiną.

Możecie śledzić nasze działania w mediach społecznościowych: na Instagramie i na Facebooku. Należymy także do Koalicji QueerFem Podcastów zarządzanej przez Sylwię Chutnik.