Znajdziesz nas:

Copyright by Elżbieta Janota i Paulina Rzymanek

Ilustracje: Dorota Osiejuk

Słuchaj nas na Spotify

O nas

Jesteśmy tłumaczkami, rozmawiamy o książkach. Zaczęło się już wiele lat temu, podczas studiów na Uniwersytecie Śląskim, gdzie kończyłyśmy kierunek języki stosowane: język francuski i język angielski. Połączyła nas miłość do literatury brytyjskiej i wspólne wyjazdy na Targi Książki w Krakowie. To właśnie podczas jednego z nich postanowiłyśmy wyjechać na studia magisterskie do Anglii. Jakiś czas później zrobiłyśmy dyplom z literatury angielskiej na Royal Holloway University of London, skupiając się przede wszystkim na okresie wiktoriańskim. Zawodowo Ela zajmuje się głównie przekładem literackim, a Paya tłumaczeniami tekstów użytkowych, choć wspólnie udało nam się już przełożyć dwie książki i nie możemy doczekać się kolejnej.

Rozmowy o książkach są częścią naszej codzienności, a podkast powstał, byśmy mogły dzielić się nimi z szerszym gronem odbiorców. Lubimy dyskutować o treści i formie, szukać nawiązań literackich i analizować tytuły, a przede wszystkim – wymieniać opinie ze słuchaczkami i słuchaczami. Bardzo cieszymy się za każdym razem, gdy piszecie, że podobała wam się lektura z naszego polecenia. Ogromną radość sprawia nam też nasz Podkastowy Dyskusyjny Klub Książki, czyli odcinki specjalne, w których oddajemy głos czytelniczkom i czytelnikom. Udział może wziąć każdy – śledźcie nas na mediach społecznościowych, by zyskać więcej informacji na ten temat!

Uwielbiamy też odwiedzać kameralne księgarnie! Nie zdziwcie się, jeśli zobaczycie nas z naręczami książek w księgarni Orbita, gdzie raz nawet zawitałyśmy z mikrofonem. Zrealizowałyśmy też odcinek z księgarkami z księgarni Dopełniacz w Chorzowie i Black Woolf w Katowicach.

W rzadkich chwilach, kiedy nie zaprzątają nas książki, Ela ćwiczy taniec irlandzki, a Paya jogę, razem gotujemy wegańskie pyszności i opiekujemy się naszymi dwiema kotkami, Peggy i Serafiną.

Możecie śledzić nasze działania w mediach społecznościowych: na Instagramie i na Facebooku. Należymy także do Koalicji QueerFem Podcastów zarządzanej przez Sylwię Chutnik.